Menu
Menu

Media o Mercedes-Benz Witman

Dowiedz się co piszą o nas media.

Jeżeli chcesz poznać więcej informacji ze świata Mercedes-Benz Witman i AMG Brand Center w Gdańsku to zachęcamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych.

12/06/2021

Moto 3m

Pierwsze egzemplarze Nowej Klasy C (W206) już w naszym salonie

Do trójmiejskich salonów marki Mercedes-Benz dotarły pierwsze egzemplarze nowej generacji Klasy C. Ten popularny i lubiany przez klientów samochód klasy średniej mocno upodobnił się do niedawno pokazanej nowej Klasy S. W206, jak określa go wewnętrznym kodem producent, to elegancki i komfortowy model, które dostępny jest na razie w dwóch wersjach nadwoziowych: kombi oraz klasycznej limuzyny. Ceny nowej Klasy C startują od 173 900 zł za odmianę C 180 Limuzyna.

28/04/2021

Media Daimler

“Polska Premiera AMG GT Black Series w AMG Brand Center”

Od 2006 r. nazwa „Black Series” jest w Mercedes-AMG synonimem modeli bardzo szczególnych: bezkompromisowo sportowych i o wyrazistym designie. Modeli, które są najbardziej konsekwentnew przenoszeniu techniki ze świata motorsportu na otwarte drogi. Black Series to ekskluzywne produkty motoryzacyjne, budowane nie po to, by gromadzić kurz w garażach kolekcjonerów, ale do szybkiej jazdy po torze – choć są dopuszczone do ruchu drogowego. Teraz ich tradycję kontynuuje AMG GT Black Series, najmocniejsza maszyna Mercedes-AMG z seryjnym silnikiem V8.

24/11/2020

Moto 3M

“Królowa luksusu. Nowa Klasa S debiutuje w Mercedes-Benz Witman”

Mercedes-Benz Klasy S to od wielu lat symbol luksusowej limuzyny. Najnowsza, VII generacja tego modelu, opatrzona wewnętrznym kodem W223, właśnie zadebiutowała w Trójmieście. Pierwszy egzemplarz w poniedziałek 23 listopada trafił do gdańskiego salonu Mercedes-Benz Witman. Najnowsze wcielenie limuzyny reprezentuje kolejny awans pod względem komfortu, bezpieczeństwa i wydajności, a dzięki cyfryzacji wprowadza także nowy standard obsługi do tego modelu. 

07/08/2020

Moto 3M

“AMG Performance Tour 2020 z Mercedes-Benz Witman”

Dobra pogoda sprzyja organizacji imprez typu Road Tour. Jednak ze względu na pandemię Covid-19 ich terminy uległy przesunięciu… na okres wakacyjny. Warunki atmosferyczne temu sprzyjają, ale ruch na drogach i prace drogowców już niestety nie. Mimo to dealerom udaje się znaleźć lokalne drogi, które pozwalają zaproszonym gościom przetestować, często najciekawsze w ofercie, sportowe modele. Dealer Mercedes-Benz Witman z Gdańska, posiadający jedyny w Europie punkt AMG Brand Center , zaprosił nas do udziału w tegorocznej edycji AMG Performance Tour.

18/05/2020

Sukces jest kobietą

“Biznes się nie poddaje: W czasie pandemii przydaje się pokora i dystans”

Olga Witman jest Prezeską Zarządu Mercedes-Benz Witman w Gdańsku od 2007 roku. Od lat znajduje się w rankingu 100 kobiet biznesu, a firma jest laureatem diamentów Forbesa oraz Gazel Biznesu. W 2019 roku do dyspozycji klientów zostało oddane pierwsze w Europie AMG Brand Center Gdańsk czyli salon dedykowany marce Mercedes-AMG. Na jego czele również stoi Olga Witman.

19/03/2020

Motocaina

“Olga Witman, Paweł Stefaniak i Michał Maksymiuk opowiedzą o „świątyni AMG” w Gdańsku”

W sieci można odsłuchać już trzeci odcinek podcastu „Pół godziny z gwiazdą”. Nowatorska audycja polskiego oddziału Mercedes-Benz to propozycja nie tylko dla entuzjastów motoryzacji. Kolejny odcinek odkrywa kulisy powstawania polskiej „świątyni AMG”, czyli Mercedes-AMG Brand Center w Gdańsku, które jest pierwszym tego typu obiektem w Europie i piątym na świecie.

08/03/2020

Trojmiasto.pl

“Dzień kobiet z Mercedesami, modą i prosecco”

Prezentacja nowych modeli Mercedesa, pokazy mody i schłodzone prosecco – za nami druga edycja Dnia Kobiet w gdańskim salonie Mercedes-Benz Witman. Podczas wydarzenia zaproszone panie były świadkami pokazów kolekcji gdyńskiej projektantki Karoliny Kalskiej, a także kameralnej prezentacji najnowszego Mercedesa-Benz GLB. W wydarzeniu wzięło udział blisko 200 kobiet.
 

08/03/2020

Moto 3M

“Dzień kobiet w Mercedes Benz Witman”

W sobotę, 7 marca w salonie Mercedes-Benz Witman odbyła się II-ga edycja Dnia Kobiet połączona z pokazem mody Karoliny Kalskiej oraz kolekcji AMG Performance Wear. Wydarzenie było także okazją do prezentacji debiutującego niedawno w gamie producenta, nowego, niedużego SUV’a GLB oraz elektrycznego EQC. 
 

16/01/2020

Daimler

“Pierwsi w Europie, pierwsi w Polsce”

W Gdańsku przy ulicy Grunwaldzkiej powstał pierwszy w Europie salon AMG.
 

09/12/2019

Panorama Kutna

“Nowy salon AMG w Gdańsku to luksus i wyjątkowe samochody” 

Otwarty oficjalnie 27 września 2019 roku, nowy salon marki Mercedes-Benz Witman zaprosił w swoje podwoje pierwszych gości i do dzisiaj nie sposób przejść się obok niego obojętnie.
 

05/12/2019

Trojmiasto.pl

“Kolejna edycja Luxury Night za nami”

Trójmiejski zespół Citigold banku Citi Handlowy zaprosił stałych klientów i współpracowników, aby podziękować za miniony rok. Gościem specjalnym Luxury Night był aktor Andrzej Grabowski. Elegancka uroczystość przy okrągłych stołach, w towarzystwie marek z segmentu premium, odbyła się jak zawsze – we wnętrzach Starego Maneżu.
 

15/10/2019

Auto.dziennik.pl

“Polska oczkiem w głowie Mercedesa. Niemiecki koncern postawił na Gdańsk”

Polska jest pierwszym krajem w Europie i piątym na świecie, gdzie powstał niezależny salon AMG. Oto w Gdańsku nie znajdziesz “zwykłego” Mercedesa, na pierwszy plan wybijają się sportowe maszyny z logo powstałym ponad pięć dekad temu w niemieckim garażu.
 

05/12/2019

Trojmiasto.pl

“Kolejna edycja Luxury Night za nami”

Auto.dziennik.pl

“Polska oczkiem w głowie Mercedesa. Niemiecki koncern postawił na Gdańsk”

09/10/2019

Rzecz O

“Znamy laureatki pierwszej edycji konkursu She’s Mercedes!”

Inspirujące, zmotywowane, dynamiczne, przekraczające granice. Kobiety o niepowtarzalnych osobowościach. Umiejętnie łączące świat zawodowej kariery ze sferą osobistą, pełne pasji i marzeń. Beata Śniechowska, Małgorzata Kluska-Nowicka, Joanna Reczek-Szwed, Paula Kurant,OSP Miejsce Odrzańskie i Olga Witman – to laureatki pierwszej edycji konkursu She’s Mercedes, którego pomysłodawcą jest Mercedes-Benz Polska

06/10/2019

Pablo’s Garage

“Czerwona świnia na otwarciu pierwszego w Europie salonu AMG Brand Center Gdańsk”

27 września to wyjątkowa data dla fanów motoryzacji, a w szczególności dla entuzjastów Mercedesów AMG – otwarcie pierwszego w Europie i jednego z pięciu na świecie samodzielnych salonów AMG. Gdzie? W Polsce! Po Sydney, Pekinie, Tokio i Shanghaiu przyszedł czas na Gdańsk! Warto zaznaczyć, że wszystkich salonów AMG na świecie zaplanowano tylko 25.

06/10/2019

Business Insider

“Sportowy samochód, który jeździ sam? CEO Mercedes-AMG: To nic złego”

Tobias Moers przyleciał do Gdańska na oficjalne otwarcie pierwszego w Europie AMG Brand Center. Na świecie jest tylko pięć takich salonów – oprócz Gdańska, także w Pekinie, Szanghaju, Tokio i Sydney

04/10/2019

Motofakty

“Mercedes-AMG. Pierwszy europejski salon. I to w Polsce!”

Salon AMG Brand Center Gdańsk prowadzi firma Witman, trójmiejski dealer marki Mercedes-Benz. Jest zlokalizowany przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku Oliwie, Zewnętrzny oraz wewnętrzny wystrój placówki nawiązuje do sportowej symboliki Mercedes-AMG. Samochody i akcesoria są prezentowane na na dwóch kondygnacjach. Na dole eksponowanych jest kilkanaście aut, od bazowych modeli z serii 35 aż po mocarne SUV-y.

02/10/2019

Interia.pl

“Polacy niezwykle chętnie kupują Mercedesy-AMG”

W ciągu ostatnich czterech lat sprzedaż samochodów Mercedes-Benz wzrosła w Polsce trzykrotnie – mówi Wolfgang Bremm von Kleinsorgen, prezes Mercedes-Benz Polska. Dużą popularnością na polskim rynku cieszą się sportowe auta spod szyldu Mercedes-AMG.

01/10/2019

Moto RP

“AMG Brand Center Gdańsk: Jesteśmy pierwsi”

AMG Brand Center w Gdańsku to pierwszy dedykowany marce AMG obiekt w Europie i piąty na świecie.

30/09/2019

Motocaina

“Otwarcie pierwszego w Europie salonu AMG Brand Center w Gdańsku – AMG Gdańsk Witman”

Dzień 27 września 2019 roku zostanie zapamiętany na długo przez Prezes Zarządu Spółki Witman sp. z o.o. – Olgę Witman. To bowiem dzięki jej staraniom w Gdańsku – Oliwie tego dnia otwarto pierwszy w Europie i zaledwie piąty na świecie (pozostałe mieszczą się w Szanghaju, Pekinie, Tokio i Sydney) salon AMG Brand Center.

28/09/2019

Trojmiasto.pl

“Pierwszy taki salon w Europie. AMG Brand Center Gdańsk oficjalnie otwarte.”

Choć działa już od kilku miesięcy, to dopiero 27 września zainaugurował oficjalnie – mowa o salonie AMG Brand Center Gdańsk, pierwszym tego rodzaju obiekcie na Starym Kontynencie i dopiero piątym na świecie. Uroczyste otwarcie nowoczesnej stacji uświetniły premiery aż czterech modeli ze stajni Mercedes-AMG, które przyjechały do Trójmiasta prosto z targów we Frankfurcie.

 

28/09/2019

SE.pl

“AMG Brand Center w Gdańsku to jedyny taki salon w Europie! Są w nim wszystkie nowości AMG.”

Ostatni rok był dla niemieckich inżynierów AMG z Affalterbach bardzo pracowity. Wszystko za sprawą usportowienia prawie całej gamy modelowej Mercedesa – począwszy od kompaktowego “Baby AMG” A 35 do wielozadaniowego GLE 53 Coupe. Na ten moment niemiecki producent ma w swojej ofercie 38 sportowych aut, a najnowsze cztery zostały zaprezentowane w Gdańsku, podczas oficjalnego otwarcia jedynego w Europie AMG Brand Center.

27/09/2019

Daimler

“Otwarcie pierwszego europejskiego salonu Mercedes-AMG Brand Center w Gdańsku”

Popyt na sportowe maszyny Mercedes-AMG systematycznie rośnie na całym świecie – również w Polsce. Nasz kraj jest ważnym rynkiem zbytu marki z Affalterbach. Aby zaoferować klientom bezpośredni dostęp do świata AMG, jej sieć sprzedaży została wzbogacona o nowy salon AMG Brand Center Gdańsk. To pierwszy taki obiekt w Europie. Tuż obok działa salon sprzedaży Mercedes-Benz.

27/09/2019

Polnocna.tv

“Otwarcie AMG Brand Center i premiery nowych AMG”

W piątkowy wieczór Mercedes Witman i AMG zaprosili dziennikarzy oraz klientów na uroczyste otwarcie AMG Brand Center. Jest to dedykowana pojazdom AMG część salonu, wykonana w zupełnie innej stylistyce – czarne, stonowane kolory i dużo punktów świetlnych eksponujących to, co najważniejsze – piękne i potężne samochody. 

25/09/2019

Miesięcznik Dealer

“Pierwszy salon AMG w Europie otwarty!”

23/09/2019

Wyborcza

“Supersalon i gwiazdy w samochodach Mercedesa”

03/09/2019

Autokult

“Mercedes-AMG Brand Center Gdańsk to pierwsza taka placówka w Europie”

27 września 2019 roku to data, która na dobre zapisze się w historii marki Mercedes-AMG. Właśnie wtedy oficjalnie otwarto pierwszy europejski salon AMG Brand Center, dedykowany wyłącznie najmocniejszym wersjom modeli Mercedesa. O wyjątkowości gdańskiego obiektu, umiejscowionego przy ulicy Grunwaldzkiej 493 najlepiej świadczy fakt, że jest to jedna z trzech takich placówek na świecie.

Road Flavor

“Świątynia”

13/06/2019

Moto 3M

“Nagrody Rynku Dealerskiego 2019 rozdane! Mercedes-Benz Witman dealerem roku”

Podczas 10. edycji konferencji Dealer Kongres wręczono Nagrody Rynku Dealerskiego – coroczne wyróżnienia dla firm i osób z branży dealerów samochodów. Nagrody przyznano w ośmiu kategoriach. Człowiekiem Roku Miesięcznika „Dealer” został Piotr Mrugalski, właściciel Grupy Bemo, zaś Wschodzącą Gwiazdą Rynku Dealerskiego Jarosław Romańczuk, dyrektor zarządzający Grupy Auto Wimar. Jedna z nagród powędrowała także do Trójmiasta. W kategorii Dealer Roku – dealer z jedna lub dwiema lokalizacjami – zwycięstwo odniosła firma Mercedes-Benz Witman.

16/05/2019

Trojmiasto.pl

“Unikatowy model Mercedesa w Trójmieście”

Na kilka dni w AMG Brand Center Gdańsk przy al. Grunwaldzkiej 493 zaparkował wyjątkowy model. To Mercedes-AMG S65 z monstrualną jednostką V12 pod maską z limitowanej serii ograniczonej do zaledwie 130 egzemplarzy. To finałowa edycja, która zostanie stworzona w celu uhonorowania wspomnianego silnika, z którym niemiecki producent – z powodów ekologicznych – postanowił się pożegnać.
 

13/05/2019

Moto 3M

“AMG Performance Tour 2019 z Mercedes Benz Witman”

Raz do roku Trójmiasto terroryzowane jest przez flotę najmocniejszych z Mercedesów. Kilka, a nawet kilkanaście modeli AMG, przemierza lokalne drogi, prezentując swój potencjał zaproszonym gościom. AMG Performance Tour to coroczna wycieczka, którą organizują dla swoich klientów dealerzy marki. Mercedes-Benz Witman z Gdańska Oliwy zaprosił ich na niezapomnianą podróż do Pałacu Ciekocinko, oddając w ich ręce 12 mocarnych Mercedesów. 

10/03/2019

Moto 3M

“Prosecco, moda i Nowa Klasa B – czyli Dzień Kobiet w Mercedes-Benz Witman”

Dealer Mercedes-Benz Witman powrócił w wielkim stylu do organizacji wydarzeń w swojej własnej siedzibie. Nowy, imponujący salon stał się idealną areną nie tylko do prezentacji nowych modeli samochodów, ale także szeregu imprez towarzyszących motoryzacji. W piątek, 8 marca, w salonie przy Grunwaldzkiej 493 zorganizowano wyjątkowy wieczór tylko dla pań. Podczas Dnia Kobiet z Mercedes-Benz Witman, zaproszone panie miały okazję poznać bliżej Nową Klasę B, ale także uczestniczyć w pokazie mody najnowszej kolekcji Karoliny Kalskiej pod hasłem „She’s Kalska”.

27/08/2015

Moto 3M

“Witman najlepszym serwisem Mercedesa…”

Mercedes-Benz Witman
AMG Brand Center Gdańsk

Specjalizujemy się w sprzedaży samochodów osobowych nowych i używanych, jak również w serwisie pojazdów osobowych i dostawczych.

Masz pytanie? Zostaw adres-email. Skontaktujemy się z Tobą.