Skip to content
Menu
Menu

Status pioniera w dziedzinie bezpieczeństwa zobowiązuje – kolejny rok z rzędu Mercedes-Benz organizuje w Polsce szkolenia z zakresu bezpiecznej jazdy Safety Experience. To unikalna okazja, by poznać własne ograniczenia jako kierowcy, rozwinąć swoje umiejętności, a przy okazji przekonać się, jak działają zaawansowane systemy aktywnego bezpieczeństwa w najnowszych Mercedesach. Tegoroczny kalendarz szkoleń obejmuje ponad 20 jednodniowych wydarzeń w trzech lokalizacjach: na torach Bednary, Modlin i Jastrząb, a uczestnicy będą mieli do dyspozycji odnowioną flotę aut, w tym nowe SUV-y GLA i GLB oraz hybrydowe odmiany plug-in. Partnerem oponiarskim szkoleń MBSE kolejny sezon jest Continental.

Nowe modele Mercedes-Benz oferują rozbudowane systemy wsparcia z rodziny Intelligent Drive. To rozwiązania dbające nie tylko o aktywne bezpieczeństwo, ale również o komfort – pomagają one zarówno uniknąć kolizji, jak i zmienić pas ruchu. Przygotowują samochód do ewentualnego zderzenia, ostrzegają kierowcę przed niebezpiecznymi zachowaniami i ograniczają jego obciążenie na dalekich trasach. A nawet potrafią „same” zaparkować. Osobną kategorię stanowią systemy z zakresu dynamiki jazdy, w tym obowiązkowe układy ABS i ESP, które swoje premiery świętowały przed laty właśnie w Mercedesach.

Idea szkoleń Mercedes-Benz Safety Experience bazuje na tych rozwiązaniach, ale wychodzi poza same samochody. Doświadczeni instruktorzy pokazują uczestnikom, jak najlepiej wykorzystać nowoczesną technologię na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Przy okazji pomagają zrozumieć prawa rządzące zachowaniem samochodu i nauczyć się ich w praktyce – jak prawidłowo skręcać, balansować środkiem ciężkości, przeprowadzić hamowanie awaryjne i operować kierownicą oraz pedałami w trakcie poślizgu.

Ta innowacyjna formuła nie byłaby możliwa do zrealizowania bez kadry wykwalifikowanych instruktorów, którzy sami przechodzą regularne szkolenia. Wielu z nich ma na swoich kontach sukcesy w motorsporcie – ale każdego wyróżnia przede wszystkim pasja i zdolność do umiejętnego przekazywania wiedzy oraz promowania bezpiecznego, świadomego stylu jazdy.

Uczestnicy szkoleń Mercedes-Benz Safety Experience będą mieli okazję zapoznać się z niemal całą gamą Mercedes-Benz i przetestować możliwości samochodów w warunkach zamkniętego toru. W tegorocznym sezonie wykorzystywana będzie odnowiona flota pojazdów, m.in. nowe Mercedesy GLA i GLB, w 100% elektryczny EQC, Klasa C 300 e z hybrydowym napędem plug-in, a także modele CLA i GLE.

Partnerem oponiarskim, dostarczającym ogumienie na potrzeby szkoleń, jest firma Continental. Podczas szkoleń uczestnicy będą mogli m.in. przetestować najnowszą oponę Continental EcoContact™ 6 o wyjątkowo niskich oporach toczenia i wydłużonej trwałości, a także opony PremiumContactTM 6 –przeznaczoną do pojazdów premium i SportContact™ 6 – oponę przeznaczoną do samochodów o wysokich osiągach. „Jednym z priorytetów działalności Continental, firmy technologicznej i producenta opon premium, jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, dlatego bardzo się cieszymy się, że po raz trzeci jesteśmy partnerem programu Mercedes-Benz Safety Experience w zakresie ogumienia. Wsparcie takich projektów edukacyjnych skierowanych do kierowców jest ważnym elementem strategii Continental „Wizja Zero”, która zakłada w przyszłości całkowite wyeliminowanie poszkodowanych, ofiar śmiertelnych i wypadków drogowych” – mówi Piotr Snakowski, Head of Marketing Department w Continental Opony Polska.

Szkolenie Mercedes-Benz Safety Experience to doskonała inwestycja w bezpieczeństwo własne i innych – a także świetnie spędzony czas, podczas zajęć nie brakuje bowiem adrenaliny i przyjemności z jazdy najnowszymi modelami Mercedesa. Szkolenia trwają jeden dzień (od 9:15 do 17:00) i odbywają się na trzech torach: Bednary, Modlin oraz Jastrząb.