Skip to content
Menu
Menu

·       Wyjątkowe wrażenia dzięki dynamicznemu oświetleniu otoczenia, chromowanym wykończeniom i syntetycznej tapicerce z efektem skóry nappa

·       Bogate wyposażenie standardowe: wygłuszony miękki dach, AIRCAP®, AIRSCARF®, pakiet pamięci, elektrycznie sterowana przegroda bagażnika, bezdotykowy dostęp HANDS FREE ACCESS i KEYLESS-GO

·       Sportowa i komfortowa przyjemność z jazdy

·       Zelektryfikowane silniki, w tym jednostka o 6 cylindrach

Prezentując nowy model CLE Cabriolet, Mercedes-Benz kontynuuje swoją długą tradycję czteromiejscowych samochodów marzeń z otwartym dachem. Wyrazisty design, inteligentne technologie i ekskluzywne wyposażenie gwarantują fascynującą przyjemność z jazdy. Samochód bazuje na sportowym CLE Coupé, jednak klasyczny, wygłuszony miękki dach z tkaniny i dodatkowe wysokiej jakości detale nadają mu własny charakter. CLE Cabriolet łączy dynamiczne właściwości jezdne z wysokim poziomem komfortu na co dzień, zapewniając radość z jazdy na świeżym powietrzu przez cały rok. Można go już zamawiać w salonach Mercedes-Benz w Polsce, w cenie od 289 800 zł za odmianę CLE 200 Cabriolet o mocy 204 + 23 KM. Wprowadzenie na europejski rynek rozpocznie się pod koniec kwietnia 2024 r.

Radość z jazdy na świeżym powietrzu o każdej porze roku

Do standardowego wyposażenia nowego CLE Cabriolet należą elektrycznie sterowany system owiewek AIRCAP® i układ ogrzewania karku AIRSCARF®. Na potrzeby nowego modelu oba rozwiązania zostały udoskonalone. Sprawiają one, że jazda z otwartym dachem w niskich temperaturach otoczenia staje się przyjemniejsza. AIRCAP® składa się z dwóch elementów. Owiewka nad przednią szybą kieruje strumień powietrza ponad głowami podróżujących i rozciąga się po naciśnięciu przycisku. Automatyczna owiewka znajdująca się za zagłówkami tylnych foteli skutecznie redukuje zawirowania powietrza w kabinie. Z kolei AIRSCARF® wytwarza strumień ciepłego powietrza wokół szyi osób na przednich siedzeniach.

Również standardowy, wygłuszony dach z tkaniny zapewnia CLE Cabriolet całoroczną przydatność na co dzień. Poszycie dostępne jest w kolorach czarnym, czerwonym lub szarym. Wielowarstwowa konstrukcja z rozbudowaną izolacją stanowi podstawę dla najlepszego komfortu cieplnego o każdej porze roku. Redukuje również hałas powodowany przez wiatr i szumy toczenia. Miękki dach otwiera się i zamyka w ciągu 20 sekund, na postoju lub w trakcie jazdy z prędkością do 60 km/h. Po raz pierwszy jest zasilany wyłącznie energią elektryczną, dzięki czemu jego składanie oraz rozkładanie odbywają się jeszcze ciszej. Standardowo montowana elektryczna przegroda automatycznie oddziela złożony miękki dach od pozostałej części bagażnika.

Sportowy luksus – klasa sama w sobie

Wzrok we wnętrzu przyciągają wolnostojący, cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 12,3 cala i centralny 11,9-calowy ekran w pionowym formacie, zorientowany na kierowcę. Ten ostatni można elektrycznie pochylać w zakresie od 15 do 40 stopni, aby zapobiec rozpraszającym refleksom, gdy miękki dach jest opuszczony. Kolejną atrakcją jest opcjonalne dynamiczne oświetlenie otoczenia. Pasma światła rozciągają się od kokpitu przez drzwi i tylne panele boczne aż do tylnych siedzeń. To stylowe wrażenie podkreślają dwa kolejne detale: górna sekcja deski rozdzielczej, panele drzwi i pokrywa schowka na dach pokrywa czarna syntetyczna skóra z efektem nappa. Całość uzupełnia chromowana listwa otaczająca całą kabinę pasażerską.

Aby zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu się opcjonalnych skórzanych foteli, mają one specjalną powłokę, która odbija promienie słoneczne w paśmie bliskiej podczerwieni. W rezultacie w bezpośrednim świetle słonecznym skóra pozostaje nawet o 12 stopni Celsjusza chłodniejsza niż standardowa skóra niepoddana obróbce. Wnętrze nagrzewa się mniej także przy zamkniętym dachu. Dostępne kolory skóry odbijającej słońce i skóry nappa to: czarny, beż macchiato/czarny, brąz tonka/czarny, czerwony/czarny i biały/czarny. W standardowej linii AVANTGARDE dostępna jest syntetyczna skóra ARTICO połączona z mikrofibrą MICROCUT w kolorze czarnym.

Sportowe przednie fotele, opracowane specjalnie dla CLE, mają zintegrowaną formę. W połączeniu z opcjonalnym systemem dźwięku przestrzennego Burmester® 3D każdy z nich jest wyposażony w dwa głośniki umieszczone na wysokości zagłówków. Dzięki technologiom Dolby Atmos i Spatial Audio tworzy to szczególnie spersonalizowane, wciągające wrażenia muzyczne. Ten najwyższej klasy system dźwiękowy składa się łącznie 
z 17 głośników.

Przestronne wnętrze

Jako największy kabriolet w segmencie średniej wielkości CLE Cabriolet oferuje wysoki poziom komfortu na długich trasach dla czterech osób. Jego wymiary to: długość 4850 milimetrów, szerokość 1861 milimetrów, wysokość 1424 milimetrów i rozstaw osi 2865 milimetrów. Pasażerowie z tyłu docenią przyrost wymiarów względem Klasy C Cabriolet: rozstaw osi większy o 25 milimetrów, co przekłada się na dodatkowe 72 milimetry na kolana, oraz o 19 milimetrów większą przestrzeń na ramiona i łokcie.

Bagażnik o pojemności 385 litrów (295 litrów przy opuszczonym dachu) jest niezwykle praktyczny w codziennym użytkowaniu. W razie potrzeby można go powiększyć, korzystając ze składanych oparć tylnych siedzeń. Klienci mogą wygodnie złożyć je z bagażnika w proporcji 60:40. Dostęp do bagażnika jest bezdotykowy i w pełni automatyczny dzięki funkcji HANDS FREE ACCESS. Również KEYLESS-GO należy do wyposażenia standardowego (drzwi samochodu blokują się i odblokowują poprzez dotknięcie klamki drzwi).

Wyjątkowo interaktywne i spersonalizowane doświadczenie

CLE Cabriolet imponuje interaktywną, spersonalizowaną ofertą z zakresu inforozrywki. Trzecia generacja systemu informacyjno-rozrywkowego MBUX (Mercedes-Benz User Experience) umożliwia korzystanie z aplikacji innych firm, takich jak platforma rozrywkowa TikTok, system wideokonferencji Zoom czy Audials, dostawca radia internetowego i podkastów. Opcjonalnie w sklepie Mercedes me dostępny jest pakiet MBUX Entertainment. Obejmuje on radio internetowe, strumieniowe przesyłanie muzyki oraz pakiet danych od wybranego zewnętrznego dostawcy.

Dzięki sztucznej inteligencji system MBUX oferuje także nowy poziom personalizacji – to zasługa zautomatyzowanych funkcji zapewniających dodatkową wygodę. W momencie wprowadzenia na rynek klienci będą mogli korzystać z szablonów standardowych procedur. Przykłady to: „Chłodne dni” (ogrzewanie siedzeń włącza się przy określonej temperaturze zewnętrznej) lub „Nocna randka” (romantyczna muzyka odtwarzana za pośrednictwem Bluetooth; oświetlenie otoczenia zmienia kolor na różowy). Użytkownicy uzyskują dostęp do szablonów za pośrednictwem karuzeli na centralnym wyświetlaczu. Mogą także tworzyć własne procedury, łącząc kilka funkcji i warunków (menu „Moje procedury”).

Dynamiczna i komfortowa jazda – oferta obejmuje mocny silnik o 6 cylindrach

Podwozie nowego CLE Cabriolet zapewnia mnóstwo radości z jazdy krętymi drogami. Jednocześnie oferuje wyjątkowy poziom komfortu na długich trasach. Standardowa specyfikacja obejmuje komfortowe zawieszenie obniżone o 15 milimetrów, które łączy harmonijne tłumieniem z responsywnym, sportowym prowadzeniem. Opcjonalnie dostępne jest sportowe zawieszenie z systemem tłumienia selektywnego na bazie amplitudy. Lista opcji obejmuje też zawieszenie DYNAMIC BODY CONTROL, umożliwiające wszechstronną regulację charakterystyki, od ekstremalnie sportowej po komfortową – za sprawą ciągłego, adaptacyjnego tłumienia z przodu i z tyłu. Aktywne zawieszenie indywidualnie reguluje tłumienie każdego koła w powiązaniu z charakterystyką silnika, skrzyni biegów i układu kierowniczego. Uwzględnia przy tym prędkość oraz warunki drogowe. Przełącznik DYNAMIC SELECT daje kierowcy wybór pomiędzy wygodną lub sztywniejszą, bardziej sportową konfiguracją.

Wszystkie silniki to miękkie hybrydy. Każdy z nich korzysta z rozrusznika zintegrowanego z alternatorem oraz pokładową instalacją elektryczną 48 V. Gama obejmuje jednostki czterocylindrowe – benzynowe i wysokoprężną – oraz sześciocylindrowy rzędowy silnik benzynowy o pojemności 3,0 l (Mercedes-Benz CLE 450 4MATIC, zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 7,9–8,5 l/100 km, emisje CO₂ w cyklu mieszanym: 180–192 g/km; WLTP).